Představíme vám zahradu s neobvyklým geometrickým kompozičním členěním, které vytváří množství zákoutí.
Prvoplánová myšlenka majitelů byla nechat v prostoru zahrady vysadit množství kultivarů oblíbené magnólie. Přizváný zahradní architekt je ale přesvědčil, aby byly v zahradě vytvořeny takové zákoutí, které by tyto majestátní keře vyzvedli a zároveň se při kvetení nepostupovalo. A právě tomu napomohla neobvyklá geometrická kompozice, která ve výsledku nabízí mnoho pohledů a průhledů. Podařilo se vytvořit zajímavý prostor, plný křivek a výběžků, do kterých se magnólie vysadili.Projekt vznikl v úzké spolupráci s majiteli, kteří aktivně vstupovali do procesu realizace a svými nápady přispěly k celkovému řešení.
Jako pokoje
„Celá kompozice je řešena podobným principem, jak půdorys rodinného domu,“ vzpomíná architekt. „Snažil jsem se vytvořit oddělené celky – pokoje, které by zastupovaly odlišné funkce, ale zároveň museli zůstat rozumně a funkčně propojeny. K nejzajímavější části zahrady patří užitná biozáhrada zasazená do geometrické kompozice. Uprostřed ní jsou vysázeny bylinky a aromatické rostliny pro kuchyňské použití. Okrasná část plynule přechází do ovocného sadu.
Celoroční proměnlivost
Výběr rostlin měla na starosti odbornice na trvalky za aktivní účasti domácích, se kterou zahradní architekt často spolupracuje. Kombinace jarních cibulovin, konkrétně velkých množství tulipánů a okrasných česneků dále trvalek a okrasných trav vnáší celoroční proměnlivost a sytost barev. Bylinné záhony doplňují zimostrázy ve tvaru koule.