Domů Interiér Ložnice Vsaďte na kvalitní povlečení

Vsaďte na kvalitní povlečení

Bude zima, bude mráz! Topná sezóna již začala. Přesvědčili nás o tom i první větrné a chladné dny. Zatímco přes den se umíme dobře obléknout, aby nám bylo příjemně, v ložnici to bude chtít pár úprav, ať se vyspíme dorůžova a zejména nezmrzneme.

Je takové příjemné zůstat během sychravých dní déle v posteli zachumlaný do měkkých teplých peřin. Jak si volnější den zařídit, tentokrát neporadíme, každý zná své podmínky. Máme však tip, jak z ložnice udělat v zimě příjemné místečko.

Je třeba dvě základní věci: vědět, jak v této intimní místnosti správně topit a také jaké polštáře, peřiny a ložní prádlo zvolit na podzim a zimu.

 Polštář můžeme mít celoročně stejný. „Důležité je, aby byl dobrou podporou pro krk a šíji,“ říká Zuzana Spodniaková, odbornice na bytový textil. „O tom rozhoduje i správná velikost. Někomu více vyhovuje klasický rozměr 70 x 90 centimetrů, jinému 50 x 70. „

I přikrývky se dají celý rok používat stejné, ale odbornice na bytový textil přece jen na chladné dny více doporučuje vysoce hřejivé Thermo přikrývky. „Je v nich příjemně, i když je v místnosti nižší teplota, která je na spaní ideální,“ říká odbornice.

Kvalita je základ

Při výběru polštářů a přikrývek nás ovlivňuje mnoho faktorů. Cena je také důležitá, ale neměla by mít hlavní slovo. Samozřejmě, je třeba myslet ekonomicky, ale zároveň platí, že polštář a přikrývka jsou investicí v průměru na pět let, takže se opravdu vyplatí zvážit poměr kvality a ceny. „Důležité je investovat do kvalitního spánku výběrem kvalitních produktů a materiálů,“ přitakává i odbornice. „Faktory jako velikost a tloušťka jsou individuální záležitostí každého člověka, ale když jsou polštář či přikrývka vyrobeny z kvalitních materiálů, bude každý spát jako ve vatě. Podle mých zkušeností se oplácí nakupovat ve specializovaných prodejnách, kde personál obvykle dobře poradí, „říká odbornice a dává poslední rady pro kvalitní zimní spánek:“ Na toto roční období bych doporučovala ložní prádlo z hustě natkanej bavlny, která je přírodní a velmi příjemná na dotek. Ideální je buď klasická potlačena bavlna, Jersey, nebo vysoce hřejivý flanel. “

Tak akorát

Nepřetápíme ložnici je důležité z mnoha důvodů v příliš teplé místnosti se opravdu špatně spí, člověk je neklidný, potí se, sliznice dýchacích cest vysychají a tehdy jsou náchylnější podlehnout chřipce či jiným respiračním nemocem. Zmínit je třeba i účty za teplo, které nikdy nejsou nízké. Ideální teplota v ložnici při usínání je 21 ° C. Systém vytápění třeba nastavit tak, aby v noci během spánku teplota klesla o čtyři až pět stupňů, a zatápět stačí zase nad ránem. Přes den také není třeba v ložnici příliš hicovať, navíc, teplota snížena na, řekněme, 17 stupňů ve finále znamená 30procentní úsporu nákladů na vytápění. Větrat třeba nárazově krátce před spaním a ráno čerstvý studený vzduch se na příjemnou teplotu ohřeje rychle. „Je třeba dbát i na to, aby teplu sálajícímu z radiátoru nic nestálo v cestě. Dobré je odstranit dlouhé záclony, závěsy, případně nábytek.

04

 

Žádné komentáře

Napsat komentář