Je nezbytností pro efektivní fungování celého topného systému, jejím úkolem je rychle reagovat na teplotní výkyvy v exteriéru a udržovat v obytném prostoru konstantní teplotu.
Praktická regulace
Je nezbytností pro efektivní fungování celého topného systému, jejím úkolem je rychle reagovat na teplotní výkyvy v exteriéru a udržovat v obytném prostoru konstantní teplotu. Můžete si ji nastavit na vlastní časový režim v domácnosti, ať už v průběhu jednoho dne, nebo týdne. Během nepřítomnosti v domě nastavíte dovolenkový režim, který se v dostatečném předstihu před vaším návratem domů nastaví zpět do normálního chodu. Takovým snižováním výkonu dosáhnete výrazné úspory. Současným hitem jsou smart regulátory, kterými ovládnete nastavení kotle odkudkoliv prostřednictvím wi-fi a aplikace v smartphonu.
Počítejte s úpravou komína
Při výměně klasického plynového kotle za kondenzační budete muset upravit i komínovou konstrukci. Při rekonstrukci se většinou dá využít existující komín i na přívod vzduchu, třeba ho však pořádně vyčistit od zanesených zplodin a vyvložkovat. Vhodnost materiálu komínové vložky pro kondenzační plynový kotel prověřte u prodejce, musí být odolný proti vznikajícímu agresivnímu kondenzátu a korozi. Obvykle se používají originální plastové kouřovody. Optimální řešení nabízí dvouvrstvá koncentrická vložka nebo vložka se dvěma průduchy vedle sebe. Kromě odvodu spalin obě zajistí přívod vzduchu.
Odvod kondenzátu
Spálením jednoho Kubíka zemního plynu vznikne až 1,6 litru kondenzátu, proto zapomeňte na jeho manuální vylévání. Kondenzát se musí vždy odvádět do odpadní kanalizace přes sifon, který brání úniku spalin do okolí. Zanedbat tento detail se v praxi nevyplácí. Jednoduché připojení hadice na kondenzát z kotle do odpadu bez sifonu při jejím ucpání nebo zamrznutí zapříčiní, že kondenzát se dostane zpět do kotle a porucha je na světě.