Bydlení pod střechou si mnozí idealizujeme – no s tímto majitelem to opravdu vyšlo. Bydlení v podkroví má své výhody (nikdo vám nedupe nad hlavami), ale i úskalí (v létě se byt může proměnit na skleník, šikné stěny ubírají na životním prostoru). Majitelé tohoto bytu pod šikmou střechou se však při zařizování rozhodovali rozvážně a důmyslně. Tím pádem se jim podařilo udržet v bytě co nejvíce světla a zároveň udržet teplotu i během letních měsíců v chládku.
Problém šikmých stěn
Podkrovní byt se nachází v domě, kde nebylo možné realizovat střešní okna, které by přiváděly maximum světla. Majitelé to vyřešili dlouhými bílými světlíky, které přivádějí světlo i hlouběji do bytu. Toto řešení je zároveň praktické, protože přímé sluneční záření nepřehřívá byt. Jeho nevýhodou však byla ztráta pochůzné plochy – bez rizika, že si domácí pán dře hlavu. V „rizikových“ zónách proto našla své místo například kuchyňská linka a oboustranně přístupný ostrov. V ložnici nebylo možné takové řešení, a tak majitelé obětovali jednu část postele, odkud je ztížený přístup, resp. Vstávat výskokem se rozhodně nedoporučuje.
Čtenářský kroužek
Ne že by bujaré výskoky majitelům příliš hrozili. Zjevně jsou velkými milovníky knih a příjemných chvil strávených čtením (soudě podle počtu pohodlných křesel a polic, které protékají knihami). Tam, kde se pro zešikmený strop nedá stát, si prostě úplně v pohodě posedí.Balkon je zčásti zastíněn markýzou av případě největší nouze je možné zatáhnout i tlusté závěsy na prosklené stěně, aby se uvnitř udržalznesiteľný chlad. Tomu pomáhá i plovoucí podlaha s minimem koberců.
Bílé stěny, světlý nábytek a zařízení, měkké křesla a sedačka, do které je radost se vnořit – no není to ráj pod střechou?