Domů Byt Rekonstrukce bez zbytečných výdajů

Rekonstrukce bez zbytečných výdajů

Třípokojový byt, který si Veronika s Martinem koupili, byl ve slušné kondici, ale nevypadal dobře. Chtěli, aby se jejich nový příbytek nesl v čistých liniích a zároveň působil vesele.

I když mladí majitelé měli ujasnění styl a přibližnou představu o tom, co kde bude, potřebovali někoho, kdo dodá celému interiéru jednotný koncept, příjemný vzhled a konkrétní podobu jednotlivým solitérem. Na spolupráci se dohodli s architekty Anitou stánkového a Rostislavem Straňák ze studia Point architekti, kteří se s interiérem doslova pohráli.

Dispozici měnit nebylo třeba, tak se vyhnuli větším bouracím pracím. Drželi se zadání zachovat z interiéru to, co se dalo využít, čímž skresali zbytečné výdaje. Rozhodli se ponechat dubové parkety a  interiérové dveře , při existující tmavošedé dlažbě s bílými spárami však trochu váhali. Dobrý nápad přetřít spáry stejnou tmavě šedou barvou a tak podlahu sjednotit do jednolité plochy nakonec rozhodl v její prospěch.

Se sytým akcentem

Koncept barevnosti postavili na černobílém základě, který zjemňuje teplo působící přírodní dubové dřevo . Převažující bílé plochy s vysokým leskem prosvětlili prostor a na jejich neutrálním pozadí krásně vynikly veselé tóny syté žluté a zelené. V tomto duchu architekti navrhli originální dekorativní stěnu s geometrickým vzorem , která se stala hlavním akcentem společenské zóny. Tvoří ji tapeta navržena na míru.

Tajná místa

Hlavní vizuální problém ve vstupním prostoru způsobovalo do očí bijící množství vestavěných skříní . Na jedné straně odkládací plochy rodina potřebovala, na druhé straně působily opravdu rušivě. Architekti premodelovali prostor vytvořením bílého kubusu od podlahy až po strop, kterým setřeli výrazněji hranice mezi chodbou a společenskou zónou.

Odpoutává pozornost vertikálním 3D členěním a úzkými otevřenými policemi . I když se jeví jako dekorační obklad, ve skutečnosti ukrývá velké množství úložného prostoru v obou funkčních zónách. V duchu propojování prostorů nábytkem v jedné linii se nesou i nástěnné skříňky plynule přecházející z nenápadné kuchyně do obývacího pokoje. Obnovený minimalistický interiér je důkazem toho, jak se dá prostor změnit nábytkem na míru, kombinací barev a materiálů a prací s akcenty na správném místě.

„První výzvou bylo pro nás už samotné zadání:“ veselý minimalismus „, druhou jeho skloubení s existujícími povrchy a materiály. Velkorysé úložné prostory, které mladá rodina potřebovala, jsme navrhli tak, aby působily naoko nenápadně. Vstup odlehčený množství dveří nyní působí vzdušně a prostornější.

Podobné články

Žádné komentáře

Napsat komentář