Nemusíme být znalci přírody jako lesníci, myslivci a ornitologové, abychom věděli, že naše zahrada prochází během roku neustálou změnou.Čím více života v ní, tím máme obvykle větší radost.
Kde je dobře, tam jsou i ptáci
Bez patřičné péče nemůžeme očekávat, že naše zahrada bude překypovat bohatou úrodou, pestrými barvami a veselým ptactvem. Říká se, že u koho je dobře, tam se s oblibou zdržují i zvířata. Tak proč se nezasloužil o tuto čest? S příchodem zimy zahrady Osiris a to je pro nás signál, že bychom měli postarat o hladové ptactvo.
Postarat se o dobrý skutek
Ačkoliv jsou ptáci, co se týče potravy, soběstační, ale když krajinu pokryje silná vrstva sněhu a ledu, dostávají se do úzkých. Pokud chceme udělat dobrý skutek, měli bychom do naší zahrady nebo na balkon obstarat ptačí budku. Toto mini architektonické dílko nám rozkošně bohatě nejen prostor zahrady, ale přitáhne do ní i množství ptáků.
Objekty věčného obdivu
Při procházce s dětmi je objevování ptačích budek na stromech vždy příjemnou zábavou. Někteří majitelé zahrad nezapřou v sobě kreativní vlohy a proto se ptačí budky stávají rázem předmětem masivního obdivu. Kdo nemá čas a ani vůli zhotovit budku vlastnoručně, zakoupí si ji v obchodě. Zmajstrovanie budky není náročné a navíc i finančně nenáročné.
Bezpečnost na prvek místě
Budku v zahradě buď zavěsíme nebo přibil na strom. Vždy vybíráme bezpečné místo, aby se ptáci nestaly snadnou kořistí koček, které na ně všemožně číhají. Měli bychom mít také na paměti, že velké ptáky se do malých budek, respektive krmítek nevejdou, a proto budou bezútěšně posedávat na jejich střechách v představě, že cosi spadne i na zem. Pokud známe naši zahradu jako vlastní dlaň, budeme přesně vědět jakou ptačí budku pořídit a kam ji pak nejvhodnější umístit.