Uspořádání v ložnici bychom si měli dobře promyslet a dát si na tom mimořádně záležet. Je třeba, abychom se v ní obklopovaly věcmi, které v nás vyvolávají pozitivní myšlenky a abychom tak mohli usnout s příjemným pocitem.
Partnera bychom v ní měli upřednostnit před oblíbeným seriálem, či PC hrou. K tomu nám jistě dopomůže i pár bodů, které jsou dost podstatné pro tuto místnost.
Dospělý jedinec potřebuje prostor na spaní zhruba okolo 8 metrů čtverečních, dva by už měli mít 12 a za standardní výšku se považuje rozměr 2,60 metrů. Ložnice by měla tvořit nejtišší prostředí v bytě, samozřejmě nesmíme zapomenout na okno, které je nezbytné k tomu, abychom měli v místnosti dostatek vzduchu. Bez dostatečné větratelnosti totiž můžeme počítat s tím, že se nám bude špatně usínat a navíc i těžko dýchat. Ideální umístění postele by mělo být směrem na východní stranu, aby nás příliš nerušili ranní paprsky slunce.
Opatrní bychom měli být zejména při rodinných domech, kdy se vůbec nedoporučuje umístění postele na západní stranu, protože na tuto stranu v létě až do pozdních večerních hodin pálí slunce. Při postelích nesmíme zapomenout ani na volný prostor na chození, který by měl být v šířce 80 cm. Ideální šířka postele pro jednoho je 90 cm, dva lidé by měli mít nedělenou postel širokou zhruba 140 cm. K maximálního pohodlí bychom si však měli opatřit postel v rozměru od 160 do 180 cm. Délka postele je ideální od 190 do 200 cm, dnes je však nejčastější poptávka po délce 220 cm. Každa postel by však měla být ze zdravotního hlediska a ze zajištění maximálního pohodlí alespoň o 25 cm vyšší, než je člověk sám. Postel by měla být vzdálena 45 cm od podlahy, starší a nemocní lidé uvítají výšku kolem 60 cm. Ideální šířka pro jednolůžkový postel je od 85 do 90 cm.
Při postelích bychom neměli zapomenout na zakoupení nočních stolků, lampiček a pěkného budíku s příjemnou melodií na probouzení. Hodiny bychom měli volit tiché, které nejsou tak nepříjemné, jako ty elektronické. V ložnici by nemělo chybět velké zrcadlo a pokud máme dostatek prostoru je tam vhodný i dámský toaletní stolek. Centrální osvětlení je v ložnici zbytečné, protože nás může rušit. Naopak svítidlo, které rozptyluje světlo, nebo mění jeho barvu je pro ložnici ideálním řešením. Malé lampičky nebo bodové světlo nám umožní osvětlení pro čtení knihy, aniž abychom druhého partnera příliš vyrušovali. Úložný prostor můžeme vyřešit tak, že do ložnice umístíme šatník. Ideální je, pokud zkombinujeme materiály, jako je mléčné sklo a hliník. Měli bychom jim dát přednost před klasickým sklem, protože ten se nedoporučuje podle učení feng – šuej a to proto, že prý krade lidem jejich pravdivou osobnost. Ideální je, pokud spíme v klidné, ničím nerušené pokoji, abychom to docílili je důležité, zejména tehdy, pokud jsme obyvateli větších měst, abychom si pořídili žaluzie a závěsy.
Pokud netrpíme alergií, můžeme si do pokoje umístit i květinu. Rostliny, které kvetou jsou však do pokojů nevhodné a to proto, že mohou způsobit bolest hlavy. Zapomenout netřeba ani na to, že v ložnici by mělo vše dokonale ladit. Ať už je to materiál v místnosti, nebo barva. Nábytek, koberec, stěna, doplňky, závěs a postel musí být jednotné. Pokud máme problém s výběrem správného matrace je tu jeden trik, který je dobře vyzkoušet. Lehneme si na matraci na záda a ruce si umístíme pod bedra. Ruka by měla sklouznout na místo bez velké námahy. Pokud si uchráníme matraci před roztoči, zda potom pomocí speciální podložky budeme mít matraci, která vyhovuje i po zdravotní stránce.
Během spánku se máme cítit příjemně a proto postel by měla tvořit jakési ochranné místo, neměla by tedy být mezi dveřmi a oknem nebo naproti dveřím. Ten, který leží, by měl vidět vjíždějící osobu dříve, než ona jeho. Postel by měla být přístupná z obou stran a hlavy spících by měly být při plné zdi. Pod a nad postelí bychom neměli mít žádné věci, či nepotřebné krámy, aby se v místnosti šířila pozitivní energie. Postel by neměla být velmi měkká, ale ani velmi tvrdá.