Domů Interiér Kuchyně Poradíme vám, jaké parametry si všímat u myčky

Poradíme vám, jaké parametry si všímat u myčky

Už nějaký ten rok patří k nevyhnutelné výbavě kuchyně. Zejména pokud je vás doma více, v dřezu zůstává po večeři spousta nádobí a času i energie je po celém dni málo. O úspoře peněz nemluvě.

Myček nádobí je na trhu několik typů a velikostí. Přesto její správný výběr vůbec nemusí být jednoduchý. Pokud však budete mít dostatek informací a vezmete rozum do hrsti, tu pravou hravě najdete. V první řadě si z nabízených modelů vyberte ty, které kapacitně zvládnou umýt množství nádobí, které běžně používáte. Ve druhém kole se rozhlédněte po své kuchyni a rozhodněte se, jakou myčku chcete.

Zabudovanou, stolní nebo volně stojící? Zabudované stojí více. Patří do vyšší třídy, jsou nenápadné a tiché, takže klidně mohou pracovat iv noci a nebudou vás rušit. Za třetí, pokud vám už zbylo jen pár horkých tipů, podívejte se jim na zoubek. Máte speciální požadavky na ekologický provoz? A co říkáte na vnitřní členění, nabídku programů a funkcí? Zajímá vás i počet filtrů na zachycení nečistot? Mělo by, ovlivní to totiž kvalitu mytí.

Rozhodující centimetry

Zabudované myčky nádobí lze dostat v šířkách 45 a 60 centimetrů. Ty menší jsou vhodné pouze pro páry, pokud je vás víc, vsaďte raději na větší model. Zabudovaná myčka má uzpůsobené rozvody na zabudování, a její dvířka počítají s montáží desky odpovídající designu kuchyně. Myčka se připojuje na vodu a odpad, tedy dřezový sifon, pomocí napouštěcí a vypouštěcí hadice s délkou asi 1,5 metru, umístěte ji tedy blízko dřezu. Nezbytná je i elektrická zásuvka.

Rozměněné na drobné

Energetická náročnost a hlučnost jsou přesně to, co většinu zajímá jako první. Najdete je na každém štítku. Nejlepší je A +++ s tím, že spotřebuje kolem 0,8 kWh energie a 6 – 10 litrů vody na jeden cyklus. V případě nižších tříd je spotřeba vody v rozmezí 11 až 18 litrů.

U nejlevnějších modelů se může vyšplhat až na 25 litrů. Nuž a co se hlučnosti týče, její běžná hodnota je kolem 50 dB. Modernější typy se pohybují na hranici 44 dB a večerní mytí 39 dB. Nejúspornější myčky spotřebují přibližně 170 kWh / rok. Nejméně úsporné modely až dvakrát tolik. I spotřeba vody se i může lišit. Rozmezí je od 1 600 do 4 000 litrů ročně.

Pod lampou

Na co si určitě posviťte, to je roční spotřeba elektřiny a vody, i její ohřev. Oba údaje jsou uvedeny v přepočtu na 280 cyklů. Myslete i na to, že elektřina je stále dražší než voda. Myčky standardně disponují šesti základními programy, a to: předmytí, mytí, intenzivní program, auto program, smíšený a rychlý program. Kromě toho se najdou i takové, které toho nabízejí mnohem více.

Například program nočního mytí, funkci odložené mytí, antibakteriální program, program na ochranu dekoru a skla, úsporu vody, regulaci její tvrdosti, mají i ochranu proti přetečení a poškození přívodní hadice, ale i flexibilitu košů, a jsou zajištěny i mechanismem proti zásahu zvědavých dětí . Teď už stačí jediné, správně si vybrat.

03

Podobné články

Žádné komentáře

Napsat komentář