Domů Byt Nejlepší pánve na palačinky

Nejlepší pánve na palačinky

Palačinková pánev, známá také jako „palačinkovač“, je nepřilnavá pánev s nízkými okraji a plochým dnem, která usnadňuje přípravu, smažení a obracení palačinek nebo lívanců. Objevte naši širokou nabídku pánví na palačinky pro všechny varné desky nebo na indukci, které jsou vyrobeny z litého hliníku nebo kovu a mají nepřilnavý povrch. Vyberte si z široké nabídky pánví na palačinky: indukční nebo celoplošné varné desky, pánve na palačinky z nerezové oceli, litého hliníku nebo kovu a dokonce i s nepřilnavým povrchem. Slané nebo sladké palačinky, s ovocem, čokoládou nebo dokonce šlehačkou, palačinky si můžete vychutnat na mnoho způsobů.

Toto kuchyňské náčiní má obvykle nepřilnavý povrch, který usnadňuje přípravu palačinek nebo dokonce omelet. Díky jejich velmi nízkým okrajům je posouvání a otáčení palačinek snadné (s pomocí špachtle nebo bez ní). Díky antiadheznímu povlaku můžete připravovat palačinky, aniž by se Vám přilepily k pánvi. Snadněji se pak připravují a Vaše palačinkové těsto získá krásnou zlatavou barvu. Užijte si velmi příjemné chvíle s rodinou nebo přáteli u dobrých domácích palačinek s pomocí nejlepší ergonomické sady pánví na smažení palačinek.

Jak vybrat tu nejlepší pánev na palačinky?

Velikost pánve na palačinky:

Pokud rádi jíte extra velké palačinky, pak si pečlivě vyberte pánev podle jejího velkého průměru. Pokud raději jíte menší palačinky, pak zvolte pánev střední velikosti.

Kompatibilní typy sporáků:

Většina pánví na palačinky je kompatibilní se všemi typy varných desek (plynové, elektrické indukční a sklokeramické). Před nákupem je však nutné zkontrolovat specifika Vašeho modelu, abyste se vyhnuli zbytečným výdajům. Pánve na palačinky, které prodáváme, jsou vyrobeny z litiny nebo litého hliníku s nepřilnavým povrchem. Jsou kompatibilní se všemi varnými deskami včetně indukce.

Vyberte si materiál, který je pro přípravu palačinek nejvhodnější. Litina nebo litý hliník s nepřilnavým povrchem umožňují dobré rozložení tepla a pomalu a rovnoměrně rozvádějí teplo. Jsou také velmi odolné a nerozbitné. Vychutnejte si měkké a zlatavé palačinky s pánvemi, které Vám nabízíme. Nezapomeňte si vybrat pánev na palačinky s ergonomickou rukojetí pro lepší ovladatelnost.

Proč zvolit palačinkovou pánev místo elektrického palačinkovače?

Palačinková pánev zůstává jedním z nejjednodušších profesionálních kuchyňských náčiní na manipulaci a používání. Palačinky můžete snadno obracet jako opravdový šéfkuchař! Ergonomická rukojeť pánve Vám umožní dobrý úchop.

Je to náčiní, které lze snadno uložit do zadní části skříně na rozdíl od elektrického palačinkovače, který zabírá spoustu místa na kuchyňské desce. Krepovačka váží hodně a nelze ji snadno přemístit.

Použití pánve na palačinky je úspornější. Pokud nejste profesionál nebo pokud neděláte palačinky ve velkém množství denně (jako v palačinkárně), pak je lepší zvolit neelektrickou tradiční pánev, protože je levnější a zůstává velmi efektivní.

Jak používat palačinkovou pánev k přípravě lahodných palačinek nebo lívanců?

Všechny pánve jsou vybaveny antiadhezním povlakem. To znamená, že není nutné používat velké množství tuku na povrch pánve, aby se palačinky nepřichytily. Proto je to zdravější a lepší pro Vaše tělo.

Před prvním použitím je však důležité lehce naolejovat dno papírovou utěrkou. Litinové pánve také vyžadují předvaření: rozehřejte v nich 1 cm oleje po dobu 5 minut a poté je otřete papírovými utěrkami.

Po dokončení těchto kroků si můžete vychutnat lahodné palačinky rozetřením palačinkového těsta na pánev pomocí naběračky nebo hrabičky na palačinky. Vychutnejte si je s čokoládovou, borůvkovou marmeládou, slanou máslovou nebo jinou náplní. Někdo dá přednost slané palačince nebo tradiční pohankové palačince: slané palačinky se šunkou, sýrem, smetanou, lososem, plná palačinka s vajíčkem a šunkou, medová kozí palačinka. S trochou fantazie můžete vytvořit úžasné kombinace.

Jak se správně starat o palačinkovou pánev?

Hliníkovou litou pánev na palačinky lze mýt v myčce nádobí. Pokud chcete rychlé řešení, pak zvolte mytí v myčce nádobí. Pokud ne, můžete použít vlhkou houbu a mycí prostředek pro šetrnější mytí. Pokud však na dně pánve najdete skvrny, připravte si směs bělidla a vody a nechte ji asi 15 minut odmočit. Poté je opláchněte, osušte a dokončete práci s trochou oleje.

Pro litinové pánve se nedoporučuje používat myčku nádobí ani prostředek na mytí nádobí. Jednoduše je umyjte ve velmi horké vodě s houbičkou. Poté je ihned otřete hadříkem a dobře osušte. Před jejich odložením je třeba vnitřek pánve naolejovat savým papírem.

Žádné komentáře

Napsat komentář