Snění, usínání, milování, ranní vstávání i odpolední polehávání bude mnohem hezčí v čistém prostředí.
Jak se vyspat dorůžova? Pouze pokud bude ložnice dokonale čistá.
Kvalita nestačí
Jednou za dva týdny jejich vysajte. Jednou ročně je nutné přistoupit k hloubkovému tepování. Při nedostatečném čištění se každým ulehnutím a přehozením zabalíte do víru roztočů a prachových částic. To škodí zejména alergikům . V jediném gramu prachu z matrace se může skrývat i 15 tisíc roztočů.
Zlepšete hygienu
Základní výbavou ložnice čistotný člověka by měl být chránič matrací. Nijak negativně neovlivňuje jeho zdravotní funkce, ale zabrání pronikání solí, potu a výměšků do matrace , čímž chrání jeho strukturu. Největší výhodou je, že se dá prát. Při výběru sáhněte po takovém, který snese minimálně teplotu 60 stupňů Celsia. Tehdy z něj zlikvidujete i bakterie.
Větrání a mráz
Postel představuje pro roztoče ráj. Spící člověk jim poskytuje dokonalé prostředí na život a množení. Vyšší vlhkost, teplo a tma. Chcete-li se roztočů zbavit, naordinujte jim přesný opak. Roztoči nepřežijí mráz.
Nechte na vzduchu dobře vymrznout peřiny i matrace. Pravidlo, které znali naše babičky, že peřiny třeba minimálně jednou za týden natřásá, „vyhodit na okno“, prospěje i dnes. Dvakrát do roka je nutné přitvrdit a vybrat se s přikrývkami a polštáři do čistírny nebo jejich vyprat.