Léto je v plném proudu a s ním i grilování, proto vám přinášíme zajímavý tip jak grilovat trochu jinak.
Grilování je umění
Při přímém grilování je důležitý kvalitní tepelný zdroj. I když existují různé typy grilů, fajnšmekři nedají dopustit na klasické grilování na dřevěném uhlí. Pouze to prý dokáže dodat pokrmům tu správnou specifickou příchuť. Založit ohniště s dřevěným uhlím je doslova umění. Musíte správně odhadnout množství, které použijete na založení grilu. Neméně důležitá je správná teplota uhlí a jeho rozmístění, aby se pokrmy propekly rovnoměrně.
Více času pro přátele
Grilování je zábava, ale především pro hosty. Obsluha grilu má náročnou práci.Musí kontrolovat teplotu uhlíků, zabránit vzniku prudkého ohně, který by mohl jídlo spálit. Uhlíky třeba přehrabovat, případně rozdmýchat, aby nevyhaslo. Oheň nesmí být prudký, aby se jídlo nespálilo. Chcete si přece pochutnat na šťavnatém masu a křupavé zelenině. Pokud si chcete grilování více užít a mít čas i na přátele, vyzkoušejte grilovací cihlu
„Zlatá“ cihla
Grilovací cihla je vyrobena z dřevěného uhlí bez použití chemických přísad. Na rozdíl od malých kousků uhlí stačí při grilování použít jediný kus, případně dva, podle počtu strávníků. Získáte čistý a dlouho trvající zdroj tepla na grilování. Grilovat můžete začít již po patnácti minutách, když se povrch cihly rozžhaví. Správný čas na grilování je tehdy, když na povrchu cihly zpozorujete malé plamínky .
Bez kouře a popela
Cihla „hoří“ až dvě hodiny, což je dostatečný čas na přípravu různých druhů pokrmů pro větší počet hostů. Při hoření nedochází ke vzniku nepříjemného kouře a teplota hoření je konstantní. Potěší, že po dohoření zůstává minimální množství popela, což usnadňuje údržbu grilu. S grilovací cihlou ušetříte, protože jedno balení obsahuje čtyři kusy, což odpovídá až dvěma pytlům uhlí. Cihly mají malé rozměry a jsou lehké, takže je můžete využívat i při kempování nebo přípravě jídla na túře.