Ani zdravé potraviny nemusí prospívat zdraví, pokud se o ně dobře nestaráte!
Žádná chladnička na světě nedokáže udržet v sobě rovnoměrné prostředí. Na to je třeba připravit potraviny. Stačí znát základní fyzikální pravidlo, že studený vzduch klesá dolů. Nejlépe tedy umístěte vařená jídla, nižší mléčné výrobky s masem a místo pro uchovávání ovoce a zeleniny je ve spodních boxech, které díky udržování samostatné klimatu prodlouží jejich životnost. Naplněna chladnička je zárukou spokojenosti, ale vždy třeba nechat mezi potravinami prostor. Jinak vzduch necirkuluje, to znamená, že se dostatečně neochlazuje, proto se potraviny rychleji kazí.
Jednou za měsíc
Taková je intenzita lehkého čištění chladničky. Pokud máte chladničku se stěnami obohacené o ionty stříbra, vystačíte si s čištěním jednou za tři měsíce. Pravidelná očista zabraňuje vzniku pachů, ale i plísním. Komplexně vyčistit chladničku včetně polic, vnitřku a všech zákoutí je dobré alespoň jednou ročně. Potraviny budete uchovávat v zdravějším prostředí. Do chladničky raději ne Prostor na ovoce a zeleninu v chladničce neznamená, že tam patří vše, co si donesete z trhu. Chladnička škodí exotickým plodinám, ananasu, banánem, citrusům a zelenině s velkým množstvím vody, jako jsou například okurky a rajčata. Do chladničky nepatří ani lilek a brambory.
Sucho a teplo
Dva parametry, které vyhovují specifickému druhu potravin. Za toto místo můžeme považovat běžné skříňky v kuchyňské lince. Je zde relativně nízká vlhkost a stabilní domácí teplota. Nejlepší místo pro uchovávání například koření, soli, konzerv, zavařenin, ale i mouky, cereálií, luštěnin či chleba a pečiva. Pekárenské výrobky však vyžadují opatrnost. Nikdy je neuchovávejte v mikrotenových obalech. Velmi rychle začnou plesnivět. Problém je, že první známky plísně jsou na pečivu ještě dříve, než očividně zbělá. Ideální je zabalit jej do bavlněného sáčku nebo postačí i čistá kuchyňská utěrka.