Domů Byt Byt s nádechem luxusu

Byt s nádechem luxusu

Přepychové bydlení nemusí vždy znamenat jen drahé materiály. Někdy můžeme blafovat – navodit atmosféru luxusu tím, jak zařídíme například i malý byt. Podívejte se, jak se to podařilo v tomto případě.

Poměrně malý byt si majitelé zařídili mimořádně elegantně. Řídili se přitom několika pravidly.

První pravidlo: nedržet mnoho věcí

To znamená nenakupovat ve stylu „teď je to ve slevě, to se vyplatí, možná se to jednou sejde, zalíbilo se mi to v obchodě, tak jsem to spontánně koupil“. Mimochodem, nákupní zdrženlivost je také nejlepší cestou, jak ušetřit peníze na opravdu hodnotné veci.Nedržať mnoho věcí však znamená i to, že s sebou do nového bytu netaháme věci jen ze zvyku a určitě, že se zbavíme dárků, které se nám nelíbí.

Druhé pravidlo: mít jasno ve barevnosti

Nemusí to být přitom jen hnědé a béžové odstíny, jako v tomto konkrétním případě. Jde o disciplínu ve výběru. Pokud je luxusní dřevěné obložení nad rozpočet, dá se nahradit levnějším řešením: tapetou. Při jejím nalepování si však třeba dát extra záležet, protože luxus úzce souvisí s třetím pravidlem …

Třetí pravidlo: pedantnost nadevše

Luxusní dojem si spojujeme s kvalitou – tak materiálů, tak řemesla. Pokud z rozpočtu nevyjde ani na tapetu, možná prepychovost navodit i obyčejnou výmalbou, pokud stěny nebudou otlučené, flekaté. Jednoduše, pokud si při práci dáme záležet na detailech.

Čtvrté pravidlo: Více a méně

Finta je v tom, vědět, čeho více a čeho méně. Elegance znamená MÉNĚ věcí, ale například VÍCE materiálu. Čili: závěsy, které sahají od stropu k zemi a po celé stěně, nejen kolem okna. To je typický detail přepychových hotelov.Alebo koberec, který je raději větší než malý. V obývacím pokoji by neměl být sotva pod kávovým stolkem.

Páté pravidlo: Promyslet osvětlení

Základní chyba při zařizování je: spoléhat se jen na visící svítidlo shora (zpravidla uprostřed místnosti) a případně na pár zásuvek, do kterých připojíme stojící lampy. Takto se prostor zahltí vizuálně (přicházíme o body za jednoduchou eleganci) i fyzicky (narážíme do překážek). Pokud je třeba místnost něčím vyplnit, aby nevypadala podivně prázdná, je vhodné raději investovat do pokojové rostliny přiměřené velikosti. Namísto pěti malých črepníčků s květy je lepší koupit jeden pořádně velký.

2806599

Žádné komentáře

Napsat komentář