Nejčastěji jím přikrýváme jídlo při zapékání, ale alobal oceníte i mimo kuchyně. Například takto:
1. Broušení nůžek
Na internetu jsme se dočetli, že stříháním hrubé vrstvy alobalu se dají – byť jen trochu – nabrousit tupé nůžky. Takže: přeložit kus alobalu vícekrát, ať vznikne hrubší plátek a stříhat, střih, stříhat …
2. Čištění stříbra
Starožitný stříbrný příbor nebo nádobky jsou velkou vzácností, ale pokud ho pravidelně nečistíte, začne vypadat levně. Jelikož se však jedná o poměrně otravnou činnost, proč si ji neulehčit?
Například takto:
Dostatečně velkou nádobu vyložíme alobalem. Na něj pokladete stříbrné předměty. V skleněné misce smícháte 1 polévkovou lžíci jedlé sody a 1 PL soli. Opatrně zalijete půlkou šálku octa, přidáte šálek vroucí vody. Směs vylijete na stříbro a necháte pár minut odstát. Když voda vychladne, vyberte a přeleštěte jemným hadříkem.
3. Zbraň proti žravé hmyzu
Pokud vám v zahradě řádí hlemýždě nebo žravý hmyz a nejste zastáncem chemických postřiků, zkuste fintu: natrhejte alobal na tenké proužky a zamíchejte je do hlíny kolem kořenů. Prý to pomáhá nejen proti hmyzu, ale na jaře alobal odráží i první sluneční paprsky a pomáhá tak rostlinkám rychleji růst.
4. Krásnější nádobí
Zapékací nádoby z vojenského skla časem získávají nepěkné skvrny od pečení. Zbavit se jich možná i tím, že alobal zmačkejte do kuličky a použijete ji namísto houbičky na nádobí nebo drátěnky.
5. V sušičce na prádlo
Pokud vyprané prádlo se nesuší na věšáku, ale v sušičce, možná vás také občas potrápí statická elektřina. Aby se vyprané a vysušené obnlečení „nelepilo“, vhoďte příště do sušičky spolu s šaty i kuličku z alobalu.