Domů Interiér Kuchyně Kuchyně -předtím, než ji změníte

Kuchyně -předtím, než ji změníte

Než se pustíte do předělávání kuchyně, sedněte si s chladnou hlavou k … tomuto článku a plánovači. Tak si totiž ušetříte nejen kopec starostí, ale i energie.

Zásada č. 1: Neradikální změna

Dříve, než vybělit rozpočet na novou kuchyňskou linku, udělejte inspekci té původní.Pokud jsou korpusy skříněk zachovány, čili police se neprohnuli, dřevotříska nenapučala z vyteklé tekutiny a podobně, možná bude stačit jen změnit povrch, případně vyměnit dvířka a čela zásuvek.

Zásada č. 2: Objevte barvy

Výrazně poškozenou pracovní desku asi jen tak lehce nezamaskujete novým nátěrem. Jedině, že byste měli dřevěnou, kterou stačí přebrousit a přelakovat. Pokud však plánujete výměnu dvířek, zkuste si je nejprve představit v jiné barvě. Pomůže to prosvětlit kuchyni nebo dosáhnout změnu, kterou jste si vysnili?

Zásada č. 3: Připravte si pomůcky

Polovinu energie si ušetříte tím, že se na předělávání nebo malování připravíte: nebudete šetřit na fóliích na zakrývání, malířských páskách, kartonech nebo filckových fóliích na zakrytí podlahy.

Trik pro netrpělivé

Pokud malujete dvířka kuchyňské linky, pořiďte si malířské pyramidky v obchodě s barvami. Jde o poměrně levné plastové pyramidky (doslova), na které si postavíte daný předmět. Když natřete jednu stranu, nemusíte čekat, dokud uschne, abyste pokračovali v práci na druhé straně.

Zásada č. 4: Vše označujte

Když vyklízet zásuvky a police do krabic, viditelně označte, co v nich je.Stejně tak, pokud rozebíráte kuchyňskou linku a chcete ji znovu poskládat, označujte, které díly patří k sobě. I když na první pohled, vypadají identicky, VĚŘTE NÁM ?, zřídka opravdu jsou naprosto stejné.

Zásada č.5: Šrouby oddělujte

Pravidlo označování a zejména oddělování platí hlavně u šroubů. Nestačí, že je všechny nasypete do jednoho igelitového sáčku. Rozdělte je i podle druhu nebo podle toho, do které části kuchyňské linky patří. Jako sběrná nádoba dobře poslouží například forma na pečení muffinů.

Zásada č. 6: Plánujte rozložení

V obchodě s nábytkem  vypadá nová kuchyň nádherně, ale pokud má být nejen pohledná, ale i praktická, je třeba si udělat přehled o tom, kde chcete mít uložené talíře, kde hrnce a pánve, kolik máte plechů na pečení nebo větších podnosů, kam půjde dlouhé kuchyňské náčiní, jako například váleček na těsto, velký nůž nebo obracečka. Tak jako šatník nebo knihovna se odhadují podle toho, kolik metrů knih či oblečení máte doma, i v kuchyňském studiu potřebují vědět, jak velké je vaše kuchařské království.

renovace03a

Žádné komentáře

Napsat komentář