Domů Interiér Koupelny Vana i sprcha v malé koupelně

Vana i sprcha v malé koupelně

Čtvereční metry prostoru často otesávají z představ o velkoleposti koupelny. V případě vany a sprchy však nepotřebujete dělat kompromisy.

Nejpraktičtější řešení je často nejpřijatelnější, nejrychleji i cenově výhodné. Zástěna na části vany vytvoří bariéru od zbytku koupelny, dá se nainstalovat na každý typ okraje a přestože nezakryje celou plochu, pohodlně stačí, abyste po sprchování neměli v koupelně potopu. Správné počty Před tím, než se rozhodnete, kterou kombinaci vany se sprchou volit, je dobré vzít si pero, papír a počítat.

Standardní vana zabere 170 centimetrů. Existují i kratší modely, ale u nich je jakákoli možnost spojení se sprchovým koutem výslovně nepraktická. Pamatujte na to, že například na funkční zástěnu je třeba počítat minimálně 80 cm šířky.

 Na výšku alespoň 150 centimetrů. Krátká vana proto není řešení, v úvahu však přichází její zúžení. Rozkreslením možností dostanete představu o tom, co do koupelny vejde a jako zařízení orientovat.

Ladné křivky

Vanové zástěny se dají montovat díky možnosti modifikace i k atypickým vanám. Do malé koupelny je vhodnější vybrat oblý typ vany, který nejen opticky, ale i reálné odkrojí méně čtverečních centimetrů. Stejně si můžete vybrat zúženou vanu, která má při bedrech pohodlných 70 centimetrů, ale na nohy si vystačí s padesátkou. Tím získáte o 20 centimetrů více prostoru například na pračku či umyvadlo. Oddělení zástěnou navíc dobře uchrání spotřebiče i nábytek od kapek vody.

V rámu

Výhoda harmonikové, tedy výsuvné zástěny spočívá v možnosti natáhnout ji podél velké části vany, čímž se zvyšuje komfort při sprchování. Zároveň ji lze složit, takže mimo provoz zabírá minimum prostoru.

Daní je menší možnost přizpůsobení na vanové atypy a komplikovanější přístup při čištění, protože jednotlivé segmenty jsou většinou osazeny v rámech. Jiným rámovým variantou je zástěna na celou délku vany, kde se posuvné části při otevírání zasouvají za pevné. Takovou zástěnu, však nikdy zcela neotevøete a horizontální rámy nepřidávají koupelně na estetice.

Bezrámový design

Mezi oblíbenější zástěny patří pevně instalované skla bez rámů, které se dají přizpůsobit vanám bez ohledu na provedení. Nespornou výhodou je design, vysoká míra hygieny a dlouhá životnost.

Při volbě se nedejte ovlivnit pouze cenou, není to nejlepší cen. Z praktického hlediska nejvíce oceníte zástěny z bezpečnostního skla ošetřeného voděodolnou vrstvou. Díky ní kapky stečou a netvoří usazeniny vodního kamene. Sediment se na sklo usadí, takže stačí vodu otřít a zástěna je stále jako nová.

Integrovaná sprcha

Představuje řešení pro lidi, kteří se nechtějí uskrovňovat a dopřejí si výhody sprchy i vany podle libosti. Komplexní sestava je přibližně dvoj- až trojnásobek ceny oproti samostatnému instalování vany a sprchového koutu.

Komplet má však výhody poskytující komfort sprchového koutu včetně masážních trysek a dokonce bez nutnosti zvýšených nákladů na zdění jádra. Takový model stačí vyměnit za vanu, připojit a funguje. Jsou to domácí lázně, v rámci kterých si můžete zvolit, zda plánujete koupel, nebo relaxační sprchu. Případně obojí.

Pozor na dveře

Některé kombinované sestavy jsou vybaveny otevíracími dvířky na boku vany.Takové řešení má své plusy v případě starších lidí, ale cenově je jedno z nejdražších.A navíc v malé koupelně si s ním možná ani nepomůžete.

Otevírání dvířek směrem ven totiž nemusí být praktické, protože před ně nemůžete nic postavit. Umístěny jsou totiž při konci vany a jejich velikost je kolem 50 centimetrů.

bettecora

Podobné články

Žádné komentáře

Napsat komentář